Анхел Ди Мария бе над всички за Ювентус в четвъртък вечер и наниза хеттрик за победата на "бианконерите" над Нант с 3:0.

Първият мач бе завършил 1:1, но в реванша торинци не допуснаха изненада и благодарение на магическото представяне на аржентинеца се класираха за осминафиналите на Лига Европа.

Ди Мария откри резултата още в петата минута с брилянтно изпълнение с левия крак от границата на наказателното поле. Аржентинецът получи топката от Фаджоли и без да я спира я прати с прекрасен фалцов шут по диагонала в горния ляв ъгъл на вратата.

В 20-ата от дузпа и в 78-ата с глава Ди Мария завърши хеттрика си и подсигури класирането на Юве за следващата фаза.

Гостите играха почти цял мач с човек повече, след като Никола Паола бе изгонен за игра с ръка на голлинията в 17-ата минута, заради която бе отсъдена и дузпата.

"Старата госпожа" ще разбере съперника си за тази фаза в петък, а церемонията по жребия стартира в 13:00 ч. българско време.