Замерваха с бутилки Джерард на "Анфийлд", Стенли се завърна в игра за Селтик (видео)

Стилиян Петров се завърна в игра за Селтик, а Стивън Джерард отново облече екипа на Ливърпул в благотворителен мач между легендите на двата отбора.

Зрителите на "Анфийлд" напълниха трибуните и се насладиха на сериозно звездно присъствие в мача, който Ливърпул спечели с 2:0.

Стенли изведе Селтик с капитанската лента и престоя най-дълго на терена от всички футболисти - цели 80 минути.

Той изненадващо започна мача в центъра на защитата, но през второто полувреме се прехвърли на традиционното си място в халфовата линия и зарадва публиката с няколко ефектни изпълнения.

Джерард от своя страна беше капитан на Ливърпул и отбеляза един от головете, а втория вкара чилиецът Марк Гонсалес.

След своето попадение от дузпа Стиви Джи, който е бивш треньор на Рейнджърс, отиде да се радва пред агитката на Селтик и към него полетяха бутилки и други предмети.

Благотворителният мач беше особено емоционален за бившия нападател на двата тима Роби Кийн.

През първата част той игра за Селтик, а през втората - за домакините.

С червената фланелка се появиха още Дирк Каут, Мартин Шкъртел, Йержи Дудек, Сами Хюпия, Стив Макманаман, Луис Гарсия и др.

Преди мача треньорите на двата отбора Кени Далглиш и Пол Ламбърт поднесоха цветя пред мемориала на 97-те фена на Ливърпул, загубили живота си при трагедията на "Хилзбъро" през 1989 г.