Пиронкова на 1/4-финал в Палермо след страхотен обрат над румънка

Чаровната Цвети нямаше спирка, след като загуби първия сет срещу Кърстеа Снимка: Getty Images
Чаровната Цвети нямаше спирка, след като загуби първия сет срещу Кърстеа

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова направи впечатляващ обрат над румънката Сорана Кърстеа на турнира на клей в Палермо с награден фонд 220 000 долара.

Пловдивчанката губеше в мача от II кръг след 2:6 в първия сет, допускайки общо три пробива. Впоследствие обаче Пиронкова буквално разгроми своята съперничка с 6:1, 6:1, като успя да направи серия от осем поредни спечелени гейма. Двубоят продължи час и 35 минути.

С тази си победа Цвети се класира на 1/4-финалите на надпреварата, където ще срещне победителката от сблъсъка Флавия Пенета - Матилде Йохансон. Пенета е водачка в основната схема на турнира, докато Пиронкова е под №6.