Григор Димитров би №28 в света в Стокхолм

Григор Димитров записа нова победа в Стокхолм Снимка: Getty images
Григор Димитров записа нова победа в Стокхолм

Първата ракета на България Григор Димитров записа втора поредна победа на турнира в Стокхолм. В среща от втория кръг на надпреварата днес той се наложи с 6:2, 5:7, 6:1 над №28 в световната ранглиста Хуан Игнасио Чела.

Това бе трета победа в кариерата на Димитров над тенисист от Топ 30 на света от общо 19 изиграни мача - срещу Томаш Бердих (№23), Маркос Багдатис (№25), а вече и срещу Хуан Игнасио Чела (№28). С успеха днес Гришо се класира за четвърти път в кариерата си за четвъртфинал на турнир от веригата на ATP.

Днес българинът изигра перфектен първи сет, в който тотално надигра своя съперник. Превъзходството му продължи до 2:0 във втория сет когато Чела успя да върне пробива. След това аржентинецът спечели още веднъж подаването на Димитров и логично стигна до успеха в частта. В третия сет Димитров отново показа блестяща игра и излезе краен победител.

Благодарение на днешната си победа Григор Димитров заработи 15 730 евро от наградния фонд и 45 точки, но няма да добави нови към актива си, тъй като има да защитава 75 от достигането до финал на чалънджъра в Орлеан през миналата година. Ако преодолее и следващия кръг, Гришо ще спечели общо 90 точки, а на полуфиналите ще срещне един измежду Кевин Андерсън, Гаел Монфис и Бърнард Томич.