Лукаку изравни Неймар

Националните отбори на Белгия и Швеция изиграха само едно полувреме от европейската си квалификация заради терористичния акт в Брюксел и убийството на двама фенове на гостите.

Двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1, след което нямаше как да се появят на терена, след като разбраха какво се е случило само на 4-5 км от стдиона.

Гола за домакините реализира Ромелу Лукаку и той се изравни с Неймар на девето място във вечната голмайсторска листа на международно ниво с по 79 попадения.

Лидер е португалецът Кристиано Роналдо (127 гола). На второ място е иранският нападател Али Даеи (108 гола), а челната тройка затваря аржентинецът Лионел Меси (104 гола).

Лукаку дебютира за националния отбор на Белгия на 3 март 2010 г. на 16-годишна възраст. За 13 години нападателят натрупа 111 мача за "червените дяволи". Като част от тима на Белгия Лукаку спечели бронзов медал от Световното първенство в Русия през 2018 г.