Дузпа в небесата, героичен вратар и нова драма на Лудогорец - Левски

Дузпа в небесата, героичен вратар и нова драма на Лудогорец - Левски Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец детронира Левски на осминафиналите за Купата на България след победа с 2:1 в Разград.

Столичани играха по-добре от шампиона в голяма част от мача, но за пореден път бяха провалени от неумението си пред гола, а направиха и отчайващ пропуск от бялата точка в края, когато можеха да докарат мача до продължения.

За Лудогорец пък геройски се справи вратарят Симон Слуга, който спаси всичко възможно и имаше най-голяма заслуга за успеха.

Тимът на Станимир Стоилов се представи по-силно през първата част, но не успя да материализира превъзходството си.

След почивката "сините" продължиха да доминират и заслужено откриха в 60-ата минута, когато Цунами центрира отляво, а Уелтон засече с тяло и отбеляза.

Смените на Анте Шимунджа обаче позволиха на Лудогорец да направи пълен обрат за 10 минути.

Игор Тиаго изравни почти веднага след влизането си, а Бърнард Текпетей направи 2:1 след неубедителна намеса на вратаря Пламен Андреев.

Левски наложи финален натиск и Симон Слуга се отчете с нови спасявания, а гостите продължиха да пропускат.

В 86-ата минута се стигна до дузпа за Левски за игра с ръка на Вердон, но изпълнителят Хосе Кордоба прати топката сватбарски над вратата.

Така носителят на трофея от миналата година отпада от надпреварата, а Лудогорец продължава към четвъртфиналите.