Неотсъдена дузпа и 4-голово шоу оставиха Лудогорец на точка пред ЦСКА

Неотсъдена дузпа и 4-голово шоу оставиха Лудогорец на точка пред ЦСКА Снимка: start-photo.bg

Лудогорец и ЦСКА направиха един от мачовете на сезона. В Разград двата тима поделиха точките след зрелищно равенство 2:2.

В 18-ата минута Кирил Десподов изведе домакините напред. Капитанът на Лудогорец бе изведен по перфектен начин, изпревари Юга и плъзна топката по диагонала покрай Бусато.

След това дойдоха минутите на ЦСКА, който до края на полувремето обърна. Четири минути след гола на Десподов Тобиас Хайнц изравни с прекрасен изстрел от около 20 метра.

В 31-вата Десподов бе близо до нов гол. След изпълнение на пряк свободен удар топката рикошира в стената, н оБусато успя да възстанови позицията си и с върха на пръстите извади топката.

Малко преди почивката "червените" излязоха напред. В 42-рата минута Маурисио Гарсес се възползва от грешка в отбраната на домакините. Марселино открадна топката от Пьотровски, пусна я към Гарсес, който, останал на гола мрежа, не сбърка - 2:1 за ЦСКА.

Три минути след паузата Лудогорец възстанови равенството. Обичайният заподозрян - Игор Тиаго, бе автор на попадението. Десподов качи топката на главата му и "деветката" на "зелените" препарира Бусато, който дори не мръдна.

В последните минути Лудогорец имаше сериозни претенции за дузпа. Тиаго излезе сам срещу Бусато, вратарят на ЦСКА не успя да играе с топката, осъществи контакт с крака му, но Георги Кабаков реши да не показва бялата точка, което вбеси скамейката на домакините.

Така разликата от една точка в полза на "орлите" на върха в класирането се запазва три кръга преди края на сезона.