За едно полувреме Унгария се разправи с българските футболни джуджета

За едно полувреме Унгария се разправи с българските футболни джуджета Снимка: Startphoto.bg

България претърпя тежка загуба с 0:3 в гостуването на Унгария и записа второ поражение в квалификациите за Евро 2024.

Близо 65 000 души напълниха "Пушкаш Арена" в Будапеща и видяха как техният тим отнася с лекота несъстоятелната селекция на Младен Кръстаич.

Сърбинът отново заложи на неуместната схема с трима централни бранители и постави пълния дебютант Ивайло Марков сред титулярите.

Всичко се реши още преди почивката, когато унгарците вкараха трите гола във вратата на Даниел Наумов, и то без да се напъват особено.

Домакините откриха в седмата минута още при първото си положение - Собошлай се разходи покрай статистите в бели екипи и намери Салай, който стреля.

Даниел Наумов не успя да хване топката и Балинт Вешчей добави на празна врата за 1:0.

Унгария направи още няколко пропуска, но в 25-ата минута логичното се случи и Доминик Собошлай покачи на 2:0 след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Българската отбрана продължаваше да издиша всеки път, когато домакините заиграеха на малко по-висока скорост.

В 39-ата минута при поредната атака Валентин Антов изчисти топката към непокрития Мартин Адам, който намери далечния ъгъл за 3:0.

"Трикольорите" не успяха да направят нито една опасна атака преди почивката.

Само 20 секунди след началото на второто полувреме Даниел Наумов трябваше да прави ново спасяване.

След 60-ата минута нашите национали надигнаха глава и известно време поддържаха напрежение пред вратата на съперника.

Георги Русев се отличи с хубав удар от воле, уловен от вратаря Дибуш.

По-късно и Филип Кръстев отправи добър изстрел от дистанция, но Дибуш отново беше на мястото си.

В 89-ата минута Валентин Антов изчисти една топка от голлинията и лиши Унгария от сигурен четвърти гол.

Загубата ни прати на последното място в група "G" и още след втория мач всякакви шансове на България в тези квалификации приключиха.

В другия двубой от групата Сърбия спечели гостуването на Черна гора с 2:0 с два гола на Душан Влахович.

Така Сърбия води с 6 т. пред Унгария и Черна гора с по 3 и Латвия и България с 0.