Румъния разби Украйна със сърце и хубави голове

Румъния започна двубоя си от група "Е" на Евро 2024 срещу Украйна в ролята на аутсайдер, но северните ни съседи изненадаха мнозина, побеждавайки с 3:0. Румънците играха много сърцато и заслужиха успеха.

От първия съдийски сигнал Украйна имаше превъзходство в притежанието, но възпитаниците на Серхий Ребров не бяха достатъчно остри в предни позиции. В същото време румънците се стремяха да затрудняват противника с бързи контри.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Николае Станчу откри за северните ни съседи с красив гол.

Лунин отигра лошо върнатата към него топка и я подаде на Денис Ман. Той пък чукна към капитана Николае Станчу, който със страхотен изстрел пред дъгата на наказателното поле откри резултата.

Украйна опита да реагира и изпълни няколко ъглови удара. При един от тях в 37-ата минута опасен удар на Олександър Зинченко от воле бе блокиран. Само три минути по-късно пък Румъния можеше да удвои. Голмайсторът Станчу центрира отляво от корнер, а Лунин отново не реагира особено добре, но за негов късмет топката облиза горната греда и излезе в аут.

Повярвали си, че са по-добрият отбор на терена, румънците дръпнаха с 2:0 скоро след подновяването на играта след почивката. Това се случи в 53-тата минута, когато след контраатака топката попадна в Разван Марин, който отново с далечен шут вкара втори много красив гол за северните ни съседи.

Само четири минути по-късно Денис Драгуш приключи интригата в двубоя с още един гол. Тимат на Едуард Йорданеску проведе хубава атака, а накрая Драгуш засече във вратата от близко разстояние.

Натрупали надеждната си преднина, румънците заиграха по-спокойно, а Украйна търсеше отчаяно гола. Тимът на Ребров създаде някои добри положения и отправи опасни далечни удари, но вратарят Флорин Ница бе на мястото си. В последните секунди украинците удариха греда и така и не успяха да отбележат.