УЕФА: Правилно решение на Тейлър за дузпата на Германия

УЕФА: Правилно решение на Тейлър за дузпата на Германия Снимка: Getty Images

УЕФА похвали английския съдия Антъни Тейлър и ВАР екипа за това, че не отсъдиха дузпа в полза на Германия в четвъртфинала срещу Испания от Евро 2024.

В 106-ата минута удар на Джамал Мусиала срещна ръката на Марк Кукурея в наказателното поле на "ла фурия", но Тейлър не посочи бялата точка.

Това предизвика огромна вълна от недоволство сред мнозина фенове, не само такива на Германия. Тейлър бе подложен на сериозни критики, но сега УЕФА казва, че реферът е взел правилното решение.

"Беше взето правилното решение, тъй като според насоките за съдийството, издадени преди турнира, ръката на Кукурея не е била в неестествена позиция в момента на удара", е становището на УЕФА.

Според правилата на УЕФА не само "естественото" положение на ръката е от значение, но и дали има движение на ръката към топката. В този случай нямаше такова, а Кукурея се опитваше да скрие ръката зад тялото си.

Спорната ситуация коства мястото на Германия на полуфиналите. В края на продълженията Бундестима допусна втори гол и отпадна след загуба с 1:2.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.