Игуаин герой за Ювентус при обрат в Бергамо

В отсъствието на Роналдо Игуаин вкара два гола, с които обърна резултата в полза на Юве Снимка: Getty Images

Ювентус продължава да доминира в Серия А и днес спечели с 3:1 дербито срещу Аталанта в Бергамо.

Обрат с късни голове на Гонсало Игуаин и Пауло Дибала донесоха поредни три точки на "Старата госпожа" и поне временно Юве води на върха с 4 т. пред втория Интер, който по-късно вечерта гостува на Торино.

Без контузения Кристиано Роналдо, шампионите можеха да изостават още в 16-ата минута, но Аталанта пропусна дузпа, след като Муса Бароу уцели гредата.

И двата отбора направиха пропуски, но при първата си добра ситуация за втората част домакините откриха. Робин Госенс вкара с глава отблизо след центриране на Бароу.

В 74-ата минута Игуаин изравни след разбъркване, а малко по-късно Аталанта поиско втора дузпа за игра с ръка на Емре Джан. Вместо това обаче, в 82-ата минута Игуаин вкара втория си гол, след като засече подаване на Куадрадо.

От лагера на домакините отново протестираха срещу съдиите и искаха да бъде отсъдена игра с ръка на Куадрадо в началото на атаката.

В края Юве вкара трети гол на контраатака, а голмайстор беше Дибала след асистенция на Игуаин.