Де Лихт изведе Юве до победа в градското дерби

Скъпото лятно попълнение на Ювентус донесе много ценна победа и върна отбора на върха в класирането Снимка: Getty Images

С гол на Матайс де Лихт Ювентус победи Торино с 1:0 като гост в градското дерби, което остави шампионите на върха в Серия А.

Юве беше под напрежение да спечели мача, за да си върне първото място, тъй като по-рано днес Интер взе три точки от Болоня. Успехът дойде трудно с гол на защитника през втората част, а през първата съдията можеше да отсъди дузпа за Торино за игра с ръка на Де Лихт, но си замълча.

Ювентус направи редица пропуски, преди да успее да открие резултата в 70-ата минута. Дотогава вратарят на домакините Салваторе Сиригу се справяше отлично, но нямаше какво да направи след един корнер, при който Игуаин от далечната греда върна топката към Де Лихт и бранителят отблизо разстреля вратаря за 1:0.

Торино изпусна да изравни малко по-късно, когато Шчезни се намеси и победата остана за "бианконерите".

По-рано Интер се наложи трудно с 2:1 като гост на Болоня след пълен обрат и две попадения на Ромелу Лукаку.

Роберто Сориано откри за домакините в 59-ата минута, а играта на "нерадзурите" не вървеше.

Все пак Лукаку успя да изравни с добавка отблизо, а в края Лаутаро Мартинес беше спънат за дузпа и отново Лукаку от бялата точка донесе победата на отбора си.

Днес беше и другото дерби на кръга, в което Рома победи Наполи с 2:1 на "Олимпико".

Николо Дзаниоло и Жордан Верету от дузпа бяха точни за "вълците", а силите на Наполи стигнаха само да върне едно попадение чрез Аркадиуш Милик двайсетина минути преди края.

В класирането шампионът Ювентус остава първи с 29 т., следва Интер с 28 и Рома с 22.