Артета след лудото 4:3: Беше страхотно!

Мениджърът на Арсенал Микел Артета бе изключително доволен от трите точки в междинния кръг, спечелени след 4:3 като гост на Лутън като гост.

Победното попадение отбеляза привлеченият от лятото Деклан Райс, който се разписа в последните секунди на добавеното време.

"Наистина ми хареса, особено краят. Невероятното във футбола са емоциите и моментите, които изживяваш заедно с много хора. Беше специална нощ. Заслугата за това е и на Лутън за невероятната атмосфера, която създадоха, начина, по който играха, начина, по който бяха тренирани, направиха живота ни наистина труден, но успяхме да победим.

Издръжливостта, характерът и качеството, които отборът ни показа, както и желанието за победа, беше страхотно. Играем през три дни и трябва да печелим всеки мач. Затова желанието за победа е толкова важно. Имахме разговор на полувремето, играчите сами казаха,че трябва да се справим по-добре.

Понякога нещата се получават по-добре от друг път. Днес допускаме някои голове, от които ще бъдем разочаровани, но това също е част от играта. Важното е как реагираме на това, а ние бяхме страхотни", смята Артета.

Той коментира и фактът, че успехът дойде дълбоко в добавеното време.

"Ние не искаме равенство, ние искаме да спечелим! Този стремеж, тази енергия, този риск и емоция, които вложихме на терена, можете да ги усетите. Мисля, че трябваше да вкараме по-рано с положенията, които имахме, но не го направихме. Старахме се до края и бяхме възнаградени. Не ме притеснява, че победата дойде късно. Те ни вкараха от две статични положения и един път от игра, но не създадоха нищо повече. В същото време ние бяхме наистина ефективни в наказателтото поле днес", допълни испанецът.