Без сантименти: Феликс сломи Атлетико и донесе много ценна победа на Барса

Без сантименти: Феликс сломи Атлетико и донесе много ценна победа на Барса Снимка: Getty Images

Жоао Феликс огорчи Атлетико Мадрид, а Барселона се пребори за много ценна победа с 1:0 в дербито срещу "дюшекчиите".

Португалската звезда отбеляза единствения гол срещу отбора, чиято собственост все още е.

Другият герой за каталунците пък беше вратарят Иняки Пеня, който блесна с важни спасявания след почивката.

Смелото начало на домакините доведе до няколко опасности пред Ян Облак и два пропуска на Роберт Левандовски.

В 28-ата минута Барса заслужено поведе чрез Жоао Феликс, който наказа бившите си съотборници с елегантен прехвърлящ удар.

Той не сдържа радостта си при попадението и показа, че не изпитва сантименти към мадридчани.

Португалецът продължи да тормози отбраната на Атлетико, но негов удар отблизо беше спасен от Облак.

През второто полувреме Барселона не успя да си реши мача с втори гол, като най-близо до него беше Рафиня, който уцели гредата.

Най-впечатляващото спасяване на Пеня беше в 80-ата минута, когато Мемфис Депай стреля чудесно от фал, а вратарят някак успя да се добере до топката и да я избие в гредата.

С успеха Барселона дръпна с 3 т. пред днешния си съперник в класирането.

"Блаугранас" имат 34 т. и изостават с 4 от лидерите Реал Мадрид и Жирона.