Челси пропиля шансовете си и Сити отива на финал

Челси пропиля шансовете си и Сити отива на финал Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се класира на финал за Купата на Англия за втора поредна година след минимална победа с 1:0 в полуфинала срещу Челси.

Късен гол на Бернардо Силва донесе успеха, който дойде трудно и най-вече благодарение на пропуските от страна на съперника.

Сити не игра никак блестящо и играчите на Пеп Гуардиола изглеждаха изморени.

Челси създаде предостатъчно шансове да поведе в резултата, но прояви старата си слабост и майсторство пред гола липсваше.

Основен виновник беше Николас Джаксън, който пропиля няколко изгодни шанса.

"Гражданите" уцелиха вратата на съперника едва в 53-тата минута, когато Петрович направи първото си спасяване.

Контрите на Челси продължаваха да бъдат обещаващи, но не и ефективни.

Така се стигна до 84-тата минута, когато едно остро центриране на Де Бройне отляво беше отбито от Петрович, но топката стигна до Бернардо Силва на далечната греда и той не сбърка за 1:0.

В другия полуфинал утре вечер един срещу друг ще се изправят Ковънтри и Манчестър Юнайтед.