Хааланд нахлу с гръм и трясък във Висшата лига (видео)

Хааланд нахлу с гръм и трясък във Висшата лига (видео) Снимка: Getty Images

Ерлинг Хааланд направи мечтан дебют във Висшата лига и отбеляза двата гола за Манчестър Сити при успеха с 2:0 в гостуването на Уест Хем.

Новият нападател показа, че може да бъде страховит за противниковите защити с движението, скоростта и физиката си, а двете му попадения дойдоха в идеални моменти, за да направят мача сравнително спокоен за шампионите.

Сити контролираше топката, но не успяваше да създава чисти положения до 35-ата минута, когато Гюндоган изведе Хааланд зад защитата, той изпревари Ареола и беше препънат в наказателното поле.

От отсъдената дузпа норвежецът стреля перфектно в десния ъгъл на вратаря и откри резултата.

В 65-ата минута нападателят получи от Де Бройне и отново показа скоростта си, а очи в очи срещу Ареола завършващият удар не беше никакъв проблем - 2:0.

В оставащите си минути на терена Хааланд не успя да стигне до хеттрик и Пеп Гуардиола го замени в 78-ата минута с друг новак за Премиър лийг - Хулиан Алварес.