Холанд ги почна, Сити откри сезона във Висшата лига с победа

Холанд ги почна, Сити откри сезона във Висшата лига с победа Снимка: Getty Images

Шампионът Манчестър Сити откри сезон 2023/24 във Висшата лига с победа с 3:0 над шампиона на Чемпиъншип Бърнли като гост.

Ерлинг Холанд заби два гола за "гражданите", а третото попадение бе дело на Родри.

Още в четвъртата минута норвежката голова машина откри головата си сметка с първото попадение за новия сезон.

В 22-рата Кевин де Бройне трябваше да напусне терена принудително, след като получи нова контузия, която може да обърка плановете на Пеп Гуардиола в следващите седмици.

Холанд вкара за 2:0 в 36-ата минута с хубав изстрел и след рикошет в горната греда, а крайното 3:0 оформи Родри в 75-ата.

Испанецът се отчете и с асистенция за първия гол на Холанд.

Бърнли, воден от легендата на Сити Венсан Компани, също имаше своите шансове, особено през първото полувреме, но не успя да ги използва.

В добавеното време "виненочервените" останаха с човек по-малко, след като резервата Анас Зарури получи директен червен картон след намеса на ВАР за грубо влизане отзад.