Реал удари Барса за четвърти пореден път

Реал удари Барса за четвърти пореден път Снимка: Getty Images

Реал Мадрид удари Барселона с 2:1 в първото "Ел Класико" за сезона пред над 86 000 на "Камп Ноу".

По този начин "белите" постигнаха четвърта поредна победа над този съперник и продължиха доминацията си в сблъсъка.

Дейвид Алаба ще запомни завинаги това дерби заради попадението си през първата част, което беше първо за него с екипа на Реал. Барса дълго не успя да върне гола и беше наказана за втори път в добавеното време от Лукас Васкес.

Резервата Кун Агуеро върна едно попадение, също с дебютен гол за тима си, но това се случи едва в 97-ата минута и за обрат нямаше време.

Така в таблицата Реал дръпна с 5 т. пред каталунците и се затвърди като по-добрия отбор в момента - в първото Ел Класико след напускането на Лео Меси.

Срещата започна равностойно и Сержиньо Дест пропусна за Барса в 25-ата минута, а 7 по-късно Реал поведе.

Алаба отне топката пред собственото си наказателно поле и сам завърши получилата се контраатака с мощен удар по диагонала за 1:0.

Малко по-късно Жерар Пике пропусна да изравни, а преди края на полувремето Ансу Фати беше спрян от голмайстора Алаба.

Скоро след подновяването на играта отново пред Фати се откри възможност след организирания от Барса натиск, но Куртоа спаси.

Домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Кроос, но реферът отсъди фал в атака на Франки де Йонг.

Малко след изминаването на час игра Карим Бензема получи златен шанс да реши всичко в мача, но от няколко метра стреля право в Тер Щеген.

В последните минути атаките на Барселона продължиха, но тимът не направи достатъчно, за да изравни.

След поредното нападение Пике се строполи в наказателното и отново поиска дузпа, но вместо това Реал контраатакува и Лукас Васкес с добавка покачи на 2:0.

Времето стигна на Агуеро да върне един гол, но не и да донесе поне точка на своите.

Тимът на Карло Анчелоти се завърна начело в класирането с 20 т., колкото имат също Севиля и Реал Сосиедад.