С двама по-малко Ливърпул рухна с автогол в 96-ата минута

С двама по-малко Ливърпул рухна с автогол в 96-ата минута Снимка: Getty Images

Тотнъм победи Ливърпул с 2:1 у дома в инфарктна драма от Премиър лийг.

Дербито оправда очакванията с вълнуващ сценарий и спиращо дъха темпо, а всичко беше решено в 96-ата минута, когато Жоел Матип си отбеляза автогол и така донесе победата на Спърс.

"Червените" бяха с цели двама по-малко на терена, но въпреки това се бориха до последно и останаха на секунди от това да измъкнат нещо от двубоя.

Със сигурност тимът на Юрген Клоп ще има претенции и към съдийството тази вечер, тъй като няколкото спорни решения отидоха изцяло в полза на домакините.

Двата тима бързо се впуснаха в ожесточена битка с остри атаки и към двете врати.

В 25-ата минута мачът се промени, след като Къртис Джоунс направи влизане с бутоните и огъна крака на Бисума.

След като изгледа повторение, реферът извади червен картон на халфа и остави Ливърпул с 10 души.

Въпреки това гостите стигнаха до гол на Луис Диас, но беше отсъдена спорна засада. От повторението изглеждаше, че Диас е покрит и така и не стана ясно по какъв начин ВАР прецени, че решението е било правилно.

В 36-ата минута при поредната скоростна атака на Тотнъм Ричарлисон пусна отляво към Хюн-Мин Сон и кореецът на празна врата откри резултата.

Малко по-късно самият Ричарлисон стреля в гредата, но и на него беше вдигната засада.

В добавеното време на първата част Ливърпул стигна до изравнителен гол чрез Коди Гакпо, който успя да отправи качествен удар с гръб към вратата за 1:1.

През втората част настъпиха тежки моменти за Алисон, който трябваше да спасява удари на Джеймс Мадисън и на Сон.

Снимка: Getty Images

Ситуацията на мърсисайдци стана още по-сложна, когато в 69-ата минута и Диого Жота беше изгонен. Нападателят си изкара два жълти картона за по-малко от 90 секунди.

Второто официално предупреждение беше безспорно, но първото изглеждаше съвсем незаслужено.

Оттам нататък единствената цел на Ливърпул стана измъкването на точката.

"Червените" се отбраняваха добре, но в 96-ата минута Педро Поро центрира остро отдясно и Матип забоде топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Алисон.

Отборът на Клоп щеше да излезе на първо място в класирането при победа днес, но остава на четвъртата позиция, на 2 т. зад лидера Манчестър Сити.

Тотнъм пък се изравни с Арсенал и излезе втори, само на точка зад шампионите.