Юнайтед се пребори за втора поредна победа

Юнайтед се пребори за втора поредна победа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата лига и надделя с 1:0 в гостуването на Саутхемптън.

Гол на Бруно Фернандеш в началото на второто полувреме донесе успеха, който затвърди положителната тенденция при "червените дяволи" след успеха в дербито срещу Ливърпул.

Юнайтед отново остави положителни впечатления с играта си, макар че не стигна лесно до победата.

Попадението падна в 55-ата минута, когато Диого Далот намери Фернандеш и плеймейкърът откри с хубав удар до гредата.

Само пет минути по-късно Саутхемптън можеше да получи дузпа, след като Скот Мактоминей цели три пъти игра с ръка, но нито съдиите реагираха, нито ВАР се намеси.

Към края домакините наложиха натиск и поддържаха напрежението пред вратата на съперника, но до изравняване не се стигна.

Ерик тен Хаг във втори пореден мач остави Хари Магуайър и Кристиано Роналдо на резервната скамейка и това отново се оказа успешен ход.

Роналдо се появи в игра в 68-ата минута, а в 80-ата дебют за Юнайтед направи новият халф Каземиро.

В класирането Манчестър Юнайтед вече е шести с 6 т. и се доближи на 3 пункта от първото място.