Заложническа драма в завод на "Проктър енд Гембъл" в турския град Гебзе продължи девет часа, преди да приключи заради повика на природата.
Полицаите са предприели действия по задържане на похитителя, когато той е посетил тоалетната.
Седемте служители на завода са спасени и нямат никакви наранявания.
Похитителят им е протестирал срещу войната в Газа. Мъжът е влязъл в завода - на който не е служител - около 15:00 ч. в четвъртък. Репортажи сочат за появата на палестинско знаме, нарисувано на входа на сградата.
![Близки на похитените часове наред са чакали развръзката.](https://static.webcafe.bg/uploads/images/72/0572/270572/768x.jpg?_=1706854519)
Драмата продължава почти до полунощ. Похитителят е задържан след негово посещение в тоалетната. В този момент не е бил въоръжен.
По-рано турски медии публикуваха снимка на предполагаемия заподозрян, на която той държи пистолет и носи предполагаема жилетка с експлозиви.