Григор Експрес достигна до третия кръг в Мелбърн

Григор Експрес достигна до третия кръг в Мелбърн Снимка: Getty Images

Експресен Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис след победа с 3:0 сета над представителя на домакините Алекс Болт, 166-и в световната ранглиста в момента.

В последния мач на "Маргарет Корт Арина" за деня родната звезда даде само девет гейма на съперника за крайното 7:6(1), 6:1, 6:2 в рамките на час и 50 минути.

Григор трябваше да се потрудни по-сериозно единствено в първия сет. В средата му двамата съперници си размениха по няколко възможности за пробив, но до такъв не се стигна. В тайбрека обаче ясно си пролича разликата в класите. Болт спечели първата точка, след което последваха седем поредни на сметката на Гришо.

Вторият сет бе като незначителна подробност за нашия - 6:1 за 25 минути. А в третия ситуацията остана непроменена. Почти. Австралиецът хвана почетен гейм при 0:4, а след това и още един.

В третия кръг Григор Димитров ще срещне испанеца Пабло Кареньо Буста, който се наложи с 3:1 сета над Иржи Весели по-рано през деня.

Буста е 16-и в световната ранглиста, а двамата с Димитров са си разменили по три победи на ниво ATP. Българинът обаче е спечели и двете им срещи на твърда настилка.