Гришо се справи с новак и стартира успешно в Монреал

Гришо се справи с новак и стартира успешно в Монреал Снимка: Getty Images

Григор Димитров стартира с успех участието си на турнира от сериите Мастърс 1000 в Монреал след победа с 2:0 сета над Алексис Галарно.

Представителят на домакините е новак без почти никакъв опит на това ниво и участваше в надпреварата с "уайлд кард", но все пак успя да затрудни българина.

Гришо обаче направи обрат във втория сет и в крайна сметка спечели с 6:4, 7:5.

В средата на първия сет имаше кратко прекъсване заради дъжд, но Димитров вече беше реализирал пробив и запази преднината си до края на частта.

В следващия сет Григор изглежда подцени противника и изостана с 1:4 и 2:5 гейма, но се съвзе навреме и в последния момент върна пробива за 4:5, а после пречупи Галарно и затвори двубоя за 92 минути.

Следващият съперник на първата ни ракета ще бъде Алекс де Минор или Денис Шаповалов.