Лудогорец удържа второто място в групата след равенство в Москва

Лудогорец води сериозна битка на "ВЕБ Арена" и взе точка, но по-важен за "орлите" беше мачът в Унгария Снимка: Getty Images

Лудогорец завърши 1:1 срещу ЦСКА Москва като гост в предпоследния си мач от група H на Лига Европа.

Така при домакинството на Ференцварош в последния кръг равенството ще е достатъчно на Лудогорец, за да запази второто място в групата и да се класира за елиминациите.

Това се случи, тъй като в другия двубой Ференцварош не успя да победи лидера Еспаньол и завърши 2:2, заради което не измести "орлите" от втората позиция. Мачовете в Русия и Унгария, играещи се по едно и също време, се развиваха драматично, но в крайна сметка завършиха добре за Лудогорец.

В руската столица домакините започнаха по-агресивно и отправиха редица неточни удари към Пламен Илиев, а веднъж и вратарят трябваше да спасява при тежък изстрел на Бистрович.

В 35-ата минута Лудогорец създаде най-доброто си положение за първата част, но Акинфеев отрази страхотен удар на Кешеру.

В началото на втората част Джоди Лукоки изпусна златен шанс за българския тим, след като беше изведен от Кешеру.

Лудогорец обаче дочака момента си в 65-ата минута, когато Вандерсон майсторски свали една висока топка към Кешеру и румънецът с десния крак я изпрати точно под гредата за 1:0.

В 76-ата минута обаче Сисиньо сгреши в своята половина, руснаците комбинираха в пеналта и Чалов изравни за 1:1 между краката на Илиев. Малко по-късно гол на Чалов беше отменен заради засада.

До края "орлите" удържаха точката, а от Унгария идваха ту добри, ту лоши новини.

Ференцварош и Еспаньол играеха при 1:1, когато унгарците пропуснаха дузпа чрез Исаел и така оставаха зад Лудогорец в класирането.

В добавеното време обаче Фради получи втора дузпа и този път Шкварка беше точен за 2:1.

Това означаваше, че Лудогорец ще отстъпи второто място, но в 96-ата минута Еспаньол стигна до така важното за българския шампион изравняване с гол с глава на Дардер.

В класирането Еспаньол води с 11 т. и вече си гарантира първото място. Лудогорец е със 7 т., Ференцварош с 6, а ЦСКА Москва с 2.