Дибала спаси Ювентус от голяма издънка

Дибала открадна шоуто само за две минути, а преди неговите голове Ювентус вървеше към шокова загуба от руснаците Снимка: Getty Images

Ювентус се измъчи страшно много у дома, преди да постигне пълен обрат за 2:1 над Локомотив Москва в група D на Шампионската лига.

Гостите дълго водеха в резултата, но в герой за Юве се превърна Пауло Дибала, който беше получил титулярно място и с два гола само за две минути реши срещата в полза на домакините.

Локомотив откри с контраакция в 30-ата минута, а попадението беше на Алексей Миранчук след мощна добавка. В края на полувремето Дибала вкара, но голът не беше зачетен за нарушение на Кристиано Роналдо срещу вратаря.

След почивката гостите се защитаваха добре до 77-ата минута, когато Куадрадо асистира на Дибала, а аржентинецът с класен далечен удар пред дъгата на наказателното поле не остави шансове на Гийерме - 1:1.

Две минути по-късно Алекс Сандро стреля страхотно от още по-далеч, Гийерме спаси, но Дибала стигна най-бързо до топката и довкара за победното 2:1.

Другият лидер в групата Атлетико Мадрид също положи много усилия, за да победи Байер Леверкузен с 1:0 у дома. Резервата Алваро Мората отбеляза единственото попадение в 78-ата минута с глава.

Така Ювентус и Атлетико водят в класирането с по 7 т., Локомотив Москва има 3 т., а Байер Леверкузен е последен без точков актив.