Драма с дузпи прати Лудогорец на плейофите за Шампионската лига

Драма с дузпи прати Лудогорец на плейофите за Шампионската лига Снимка: Lap.bg

Лудогорец се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, след като отстрани Олимпиакос след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха наравно 2:2, но при ударите от бялата точка разградчани бяха много по-точни и вкараха и четирите си изстрела, докато гостите от Пирея отбелязаха само една дузпа.

Сотириу, Алекс Сантана, Вердон и Сисиньо бяха точни за Лудогорец от бялата точка, докато за Олимпиакос единствено Кени Лалана вкара. Матийо Валбуена прати първата дузпа високо над вратата, а втората бе уловена от Кристиян Кахлина. Така след четвъртия наказателен удар на Сисиньо всичко беше решено в полза на тима на Валдас Дамбраускас.

Лудогорец упражни домакински натиск в първите минути, но трудно създаваше истински голови възможности. Така след половин час игра след една грешка разградчани се намериха изоставщи в резултата.

Жордан Икоко сбърка един пас в средата на терена, Олимпиакос открадна топката и хубаво разтегли играта надясно. Оттам последва центриране, където Ян М'Вила остана непокрит на далечната греда и с изстрел от въздуха и матира Кахлина.

В началото на втората част домакините отново натиснаха и този път успяха да стигнат до гол. След диагонално центриране в наказателното поле Пиерос Сотириус свали топката с глава, където опитът за изчистване на Рубен Семедо завърши в собствената му мрежа.

Още преди да бе изминал и половин час Лудогорец обърна. Съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов, която бе превърната в гол от Сотириус, който отново се оказа ключовият футболист за тима на Валдас Дамбраускас.

В 65-ата минута реферът отсъди дузпа и за гостите. Гонсалвеш изчисти една топка, но след това закачи главата на играч на Олимпиакос, който се бе понавел, за да играе с нея, и след краткотрайно чудене реферът посочи бялата точка.

Последваха бурни протести от играчите на Лудогорец, при които изненадващо бе изваден червен картон за Вердон. Съдията тотално се обърка и си помисли, че дава втори жълт за играча на Лудогорец за протести, но след като му бе обяснено от българските футболисти, че това е първо предупреждение за Вердон, съдията промени решението си и защитникът на разградчани бе оставен на терена със само жълт картон.

Отсъдената дузпа бе превърната в гол от Юсеф Ел-Араби и общият резултат от двата мача стана 3:3, което отведе мача към продължения, след като от УЕФА заличиха правилото за гол на чужд терен.

Четири минути преди края на редовното време Олимпиакос остана с човек по-малко на терена, след като Усейну Ба получи втори жълт картон за нарушение срещу Антон Недялков при една бърза контра за домакините.

Дори в намален състав гърците удържаха равенството и в двете продължения и след 120 игрови минути дойде рулетката на дузпите.

При ударите от бялата точка футболистите на Лудогорец не пропуснаха нито един от четирите си опита, докато Олимпиакос вкара само един от три, което прати разградчани на крачка от групите на Шампионската лига. Там Лудогорец ще срещне шведския Малмьо, който отстрани Рейнджърс на Стивън Джерард след две победи.