Лудогорец стана за смях и записа най-срамния си мач в евротурнирите

Лудогорец стана за смях и записа най-срамния си мач в евротурнирите Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец изживя истински шок и записа най-тежката си загуба в евротурнирите, след като беше разбит със 7:1 от Нордселанд.

Българският шампион беше разбит на пух и прах от датчаните на изкуствения терен в град Фарум във втория мач от група "H" на Лигата на конференциите.

Още първото полувреме протече катастрофално за Лудогорец, който в третата минута вече изоставаше и с лекота допусна общо 4 гола във вратата си.

Малко след като беше изтекла минута игра, Руан Секо разпери ръка в своето наказателно поле при ъглов удар и Нордселанд получи дузпа.

Маркус Ингвартсен откри резултата от бялата точка.

"Орлите" успяха да реагират бързо и Руан Секо предизвика още една дузпа, но този път в полза на своите. Оливие Вердон пък я вкара навръх рождения си ден за 1:1.

Точно когато всичко започна отначало, вратарят Серджио Падт направи грандиозен гаф и подари втори гол на Нордселанд.

Нидерландецът не успя да овладее върната към него топка, Осман му я отне и от голлинията вкара за 2:1.

Гафовете на Лудогорец продължиха и неразбирателство между Падт и Вердон предизвика излишен корнер, след който Тверсов отбеляза с глава в далечния ъгъл за 3:1.

Само две минути по-късно Фон Витри се провали при гардирането на една топка, стигна се до центриране отляво и игра с пета на Ингвартсен, а Бенямин Нигрен стреля на празна врата за 4:1.

В 68-ата минута поредната смехотворна грешка в отбраната на Лудогорец доведе до центриране отляво и автогол на Сон, който засече в собствената си врата.

После Нигрен отбеляза втория си гол, след като беше оставен сам при нов пас отляво.

4 минути преди края тъкмо влезлият Расмусен се възползва от рикошет след далечен удар и от голлинията отбеляза седмото попадение във вратата на Падт.

Така Лудогорец тотално заличи добрите впечатления от победата с 4:0 над Спартак Търнава на старта в групата.

В класирането Фенербахче води с 6 т., Лудогорец и Нордселанд имат по 3, а Спартак е с 0.

В следващия кръг на 26 октомври разградчани ще гостуват на фаворита в групата Фенербахче.