Приказката на Айнтрахт продължава, финалът е ясен

Приказката на Айнтрахт продължава, финалът е ясен Снимка: Getty Images

Тазгодишният финал в Лига Европа ще противопостави Айнтрахт Франкфурт и Глазгоу Рейнджърс.

Германците продължиха своята приказка в турнира с победа с 1:0 над Уест Хем у дома в полуфинала реванш, която им стигна, за да надделеят с общ резултат 3:1.

Ранен червен картон на Аарън Кресуел попречи на Уест Хем да постигне нещо повече в двубоя. Бранителят беше изгонен малко пресилено още в 19-ата минута, а няколко минути след това Рафаел Сантос Боре отбеляза единствения гол.

Рейнджърс пък изхвърли РБ Лайпциг с емоционална победа с 3:1 на "Айброкс" и зарадва препълнения стадион с привърженици, които както винаги се бяха постарали да създадат незабравима атмосфера.

Джеймс Таверние и Глен Камара отбелязаха две бързи попадения за домакините през първата част, с които загубата с 0:1 в предишния мач беше заличена.

В 71-вата минута Кристофър Нкунку върна един гол за гостите и това щеше да прати мача в продължения.

Джон Лундстрам обаче се възползва от неориентирани действия на вратаря Гулаши и 10 минути преди края вкара гола, който прати шотландците на финал.