Винъс уби и последната надежда на британците

Уилямс реализира ранен брейк във втория сет, а до края бе безгрешна. Снимка: Getty
Уилямс реализира ранен брейк във втория сет, а до края бе безгрешна.

5-кратната шампионка на Уимбълдън Винъс Уилямс победи последната надежда на домакините в турнира Джоана Конта с 6-4 6-2. Така загубилата не успя да стана първата британка от Вирджиния Уейд през 1977 г. насам, стигнала финал в турнира, а победителката се класира на 9-ия си финал в турнира.

В деветия гейм при 15-15 Винъс сбърка драйв воле, а в следващата точка изкара форхенд и предостави първите брейкболи в сета на сметката на опонентката й. Въобще обаче не й даде шанс да играе и изравни, а после затвори и гейма – 5-4.

Както често се случва, след като Конта изпусна възможностите си, изостана 0-40, когато сервира за оставане в сета. Отрази първата опасност, но след като изкара удар в аут в следващата точка, на Централния корт настана мълчание – 4-6.

Уилямс реализира ранен брейк във втория сет, а до края бе безгрешна. При 2-5 Конта сервираше за оставане, като се изправи пред сетбол, който американката пропусна с непредизвикана грешка от форхенд. Конта се изправи пред нова опасност, но се спаси след ретур в аут. Джоана направи двойна грешка и опонентката и се възползва – 6-2.