Холанд да внимава! Сити има нов герой

Холанд да внимава! Сити има нов герой Снимка: Getty Images

Манчестър Сити може да задържи всяка стотинка от трансферната цена на Рияд Марез, който бе продаден на арабския Ал-Ахли за 35 милиона евро.

"Гражданите" откриха новия си герой в лицето на таланта от школата си Коул Палмър.

21-годишният младок върна "гражданите" в играта, след като финалът за Суперкупата на Европа не тръгна по план за момчетата на Пеп Гуардиола.

Севиля поведе изненадващо в средата на първата част, въпреки превъзходството, което Сити имаше.

След почивката английският тим успя да се възползва от по-добрата си игра и Палмър възстанови равенството, пробивайки Боно с хубав удар с глава след центриране на Родри.

При резултат 1:1 завърши редовното време, след което при дузпите пропуск при десетата на Неманя Гудел донесе трофея на "гражданите".

Палмър блесна не само с гола си, но и с цялостното си представяне. Момчето от академията на Сити може да играе както зад нападателя, така и по крилото.

Именно с удар отдясно падна голът му срещу Арсенал за "Къмюнити Шийлд". Да, на 21 г. Палмър вече има попадения в два финала за суперкупи. За негово щастие, при дузпите срещу Севиля Сити излезе победител, за разлика от тези срещу "артилеристите".

Междувременно Ерлинг Холанд бе напълно обезвреден и в двата финала. Да, норвежецът стартира кампанията във Висшата лига с два гола срещу Бърнли, но както и през миналия сезон в големите мачове - полуфинали и финали както в Шампионската лига, така и за ФА Къп, го няма никакъв.

В Премиършип Холанд ще продължи да къса мрежи, но ако Палмър продължава в същия дух, Сити може и да е намерил човека за големите мачове в негово лице.