Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

"Златен глобус": The Power of The Dog и “Уестсайдска история” са големите победители

И двете заглавия взеха по три статуетки в основните категории на филмовите номинации Снимка: Netflix
И двете заглавия взеха по три статуетки в основните категории на филмовите номинации

В една нетипична година за "Златните глобуси" два филма доминираха при победителите - драмата The Power of The Dog и мюзикълът под режисурата на Стивън Спилбърг "Уестсайдска история", които взеха най-много награди.

И двете заглавия взеха по три статуетки в основните категории на филмовите номинации.

При сериалите "Наследници" беше фаворитът на Асоциацията за чуждестранна преса в Холивуд. Поредицата на HBO грабна общо три статуетки, включително и за най-добър драматичен сериал.

Въпреки бойкотът на холивудските знаменитости и провеждането на церемонията без публика за първи път, "Златните глобуси" все пак излъчиха своите лауреати.

Ето и пълният списък с номинираните и с победителите:

Номинирани за най-добър драматичен филм:

"Белфаст"

CODA

"Дюн"

"Методът Уилямс"

The Power of The Dog

Победител: The Power of The Dog

Номинирани за най-добър мюзикъл или комедия

"Сирано"

Don"t Look Up

Licorice Pizza

Tick, Tick... Boom!

"Уестсайдска история"

Победител: "Уестсайдска история"

Номинирани за най-добър режисьор на драматичен филм

Кенет Брана, "Белфаст"

Джейн Кампион, The Power of The Dog

Маги Джиленхал, The Lost Daughter

Стиван Спилбърг, "Уестсайдска история"

Дени Вилньов, "Дюн"

Победител: Джейн Кампион, The Power of the Dog

Номинирани за най-добра актриса в драматичен филм

Джесика Частейн, "Очите на Тами Фей"

Оливия Колман, "The Lost Daughter"

Никол Кидман, Being the Ricardos

Кристен Стюарт, "Спенсър"

Победител: Никол Кидман, Being the Ricardos

Номинирани за най-добра актриса в мюзикъл или комедия

Марион Котияр, "Анет"

Алана Хаим, Licorice Pizza

Дженифър Лорънс, Don't Look Up

Ема Стоун, "Круела"

Рейчъл Зеглер, "Уестсайдска история"

Победител: Рейчъл Зеглер, "Уестсайдска история"

Номинирани за най-добра поддържаща актриса във филм

Катрина Балф, "Белфаст"

Ариана ДеБоз, "Уестсайдска история"

Кирстен Дънст, The Power of the Dog

Аунджау Елис, "Крал Ричард"

Рут Нега, Passing

Победител: Ариана ДеБоз, "Уестсайдска история"

Номинирани за най-добър актьор в драматичен филм

Махершала Али, Лебедова песен

Хавиер Бардем, Being the Ricardos

Бенедикт Къмбърбач, The Power of the Dog

Уил Смит, "Методът Уилямс"

Дензъл Уошингтън, "Tрагедията на Макбет"

Победител: Уил Смит, "Методът Уилямс"

Номинирани за най-добър актьор в мюзикъл или комедия

Леонардо ди Каприо, Don't Look Up

Питър Динклидж, "Сирано"

Андрю Гарфийлд, Tick, Tick ... Boom!

Купър Хофман, Licorice Pizza

Антъни Рамос, In the Heights

Победител: Андрю Гарфийлд, Tick, Tick ... Boom!

Номинирани за най-добър актьор в поддържаща роля във филм

Бен Афлек, The Tender Bar

Джейми Дорнан, "Белфаст"

Киърън Хайндс, "Белфаст"

Трой Костур, CODA

Коуди Смит-МакФий, The Power of the Dog

Победител: Коуди Смит-МакФий, The Power of the Dog

Номинирани за най-добър сценарий на филм

Пол Томас Андерсън, Licorice Pizza

Кенет Брана, "Белфаст"

Джейн Кампион, The Power of the Dog

Адам Маккей, Don't Look Up

Арън Соркин, Being the Ricardos

Победител: Кенет Брана, "Белфаст"

Номинирани за най-добър чуждоезичен филм

Compartment No. 6

Drive My Car

The Hand of God

A Hero

Parallel Mothers

Победител: Drive My Car

Номинирани за най-добър саундтрак

Александър Деспла, "Френският бюлетин"

Джърмейн Франко, "Енканто"

Джони Грийнууд, The Power of the Dog

Алберто Иглесиас, "Parallel Mothers"

Ханс Цимер, "Дюн"

Победител: Ханс Цимер, "Дюн"

Номинирани за най-добра песен към филм

"Be Alive," "King Richard"

"Dos Oruguitas," "Encanto"

"Down to Joy," "Belfast"

"Here I Am [Singing My Way Home]," "Respect"

"No Time to Die," "No Time to Die"

Победител: "No Time to Die," "No Time to Die"

Номинирани за най-добра анимация

"Енканто"

Flee

"Лука"

My Sunny Maad

"Рая и последният дракон"

Победител: "Енканто"

Номинирани за най-добър драматичен сериал

Lupin

The Morning Show

Pose

Squid Game

"Наследници"

Победител: "Наследници"

Номинирани за най-добър комедиен сериал или мюзикъл

"Велика"

Hacks

Only Murders in the Building

Reservation Dogs

Ted Lasso

Победител: Hacks

Номинирани за най-добър лимитиран сериал или антология

Dopesick

"Импийчмънт: Американска криминална история"

Maid"

"Мер от Ийстаун"

"Подземната железница"

Победител: "Подземната железница"

Номинирани за най-добра актриса в драматичен сериал

Узо Адуба, In Treatment

Дженифър Анистън, The Morning Show

Кристин Барански, "Добрата битка"

Елизабет Мос, "Разказът на прислужницата"

Емджей Родригез, Pose

Победител: Емджей Родригез, Pose

Номинирани за най-добър актьор в драматичен сериал

Брайън Кокс, "Наследници"

Лий Джон-джае, Squid Game

Били Портър, Pose

Джеръми Стронг, "Наследници"

Омар Си, Lupin

Победител: Джеръми Стронг, "Наследници"

Най-добра актриса в комедиен сериал или мюзикъл

Хана Айнбиндер, Hacks

Ел Фанинг, The Great

Иса Рае, Insecure

Трейс Елис Рос, black-ish

Джийн Смарт, Hacks

Победител: Джийн Смарт, Hacks

Номинирани за най-добра актриса в лимитиран сериал или антология

Джесика Частейн, "Сцени от един семеен живот"

Синтия Ериво, Genius: Aretha

Елизабет Олсен, Wandavision

Маргарет Куали, Maid

Кейт Уинслет, "Мер от Ийстаун"

Победител: Кейт Уинслет, "Мер от Ийстаун"

Номинирани за най-добра актриса в поддържаща роля

Дженифър Кулидж, "Белият лотос"

Кейтлин Девер, Dopesick

Анди Макдауъл, Maid

Сара Снуук, "Наследници"

Хана Уодингам, Ted Lasso

Победител: Сара Снуук, "Наследници"

Номинирани за най-добър актьор в комедиен сериал или мюзикъл

Антъни Андерсън, black-ish

Никълъс Холт, The Great

Стийв Мартин, Only Murders in the Building

Мартин Шорт, Only Murders in the Building

Джейсън Съдейкис, Ted Lasso

Победител: Джейсън Съдейкис, Ted Lasso

Номинирани за най-добра мъжка роля в лимитиран сериал или антология

Пол Бетани, Wandavision

Оскар Айзък, "Сцени от един семеен живот"

Майкъл Кийтън, Dopesick

Юън Макгрегър, Halston

Таар Раим, The Serpent

Победител: Майкъл Кийтън, Dopesick

Номинирани за най-добър актьор в поддържаща мъжка роля в сериал

Били Крудъп, The Morning Show

Кийрън Кълкин, "Наследници"

Марк Дюплас, The Morning Show

Бред Голдщайн, Ted Lasso

О-Йон Су, Squid Game

Победител: О-Йон Су, Squid Game

   

Най-четените