Съдийската грешка в полза на Барселона, която вбесила най-много Венгер

Джак Уилшър разказа за случая, в който е виждал Арсен Венгер най-бесен.

Легендарният мениджър изкара 22 години на Арсенал, но никога не е бил известен с буйния си нрав.

По време на осминафиналите в Шампионската лига през сезон 2010/11 срещу Барселона обаче Венгер загубил контрол над емоциите си.

"Артилеристите" бяха изненадали всички, побеждавайки Барселона с 2:1 в първия мач в Лондон. На реванша обаче бяха посечени.

Лионел Меси вкара секунди преди почивката, но малко след нея Серхио Бускетс си вкара автогол.

Тогава Арсенал все още имаше някакви шансове да стигне поне до продължения. Но в 56-ата минута съдията изгони Робин ван Перси за втори жълт картон.

Холандецът бе изритал топката след съдийски сигнал, но искаше да покаже на рефера, че не е чул свирката. Това не помогна и италианецът Масимо Бусака му показа пътя към съблекалните.

"Не можех да повярвам на очите си. Бях бесен, бесен беше и Арсен - спомня си Уилшър пред официалния сайт на Арсенал. - Знаех защо го гонят, но беше безумно. Съдията се представи много слабо. Не бях виждал Арсен толкова освирепял дотогава.

Той винаги е бил много спокоен, но знаеше, че тези неща са извън неговия контрол. Тогава разбрах, че за него това съдийско решение е смехотворно. Иначе нямаше да реагира по този начин. Беше много опитен и не скачаше за нищо."

В сряда вечер Арсенал гостува на Байерн Мюнхен в опит да се класира за полуфиналите в Шампионската лига за първи път от 15 години насам. "Артилеристите" отиват на "Алианц Арена" след 2:2 на "Емирейтс".