Лудогорец изпусна Олимпия и го чака тежък реванш

Лудогорец изпусна Олимпия и го чака тежък реванш Снимка: start-photo.bg

Лудогорец не успя да победи Олимпия Любляна в първия кръг от втория квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига и го очаква тежък реванш в Словения след седмица.

След 1:1 преди почивката "зелените" тотално доминираха през втората част, но редица пропуски и феноменални намеси на стража на гостите запазиха равенството.

Гостите откриха резултата в 14-тата минута след много хубав удар от дистанция на Елсник, но след това Лудогорец взе нещата в свои ръце.

Последва опасен изстрел на Десподов от фаул, но вратаря Видовшек я извади с върха на пръстите, след което топката рикошира в гредата. Това бе първата от много подобни ключови намеси на гостуващия страж.

Все пак домакините успяха да изравнят секунди преди края на частта. След страхотен пробив отдясно Доминик Янков навлезе в наказателното поле и с фалцов удар по диагонала преодоля Видовшек.

В добавеното време на първата част и Серджио Пад трябваше да се намесва. Вратарят на Лудогорец спаси опасен удар, дошъл след красиво ножично изпълнение, и успя да съхрани равенството преди почивката.

През втората част разградчани имаха няколко прекрасни шансове за гол, но Матис Тисера на няколко пъти пропусна да се разпише, останал сам срещу вратаря.

Аржентинският нападател се появи принудително още в първите минути на мача, заменяйки контузения Квадво Дуа. Няколко пъти "десетката" бе извеждан на прекрасни стрелкови позиции, но все не успяваше да прати топката в мрежата.

След точно половин час Тисера бе изведен с дълъг пас през центъра на защитата, но не успя да заобиколи Видовшек, който умно бе излязъл почти до границата на наказателното поле, за да го спре.

Минути по-късно топката малко щастливо отново попадна на крака на Тисера, който я изстреля мощно, но вратарят на Олимпия като с магнит я привлече към себе си.

В 80-ата минута след центриране отдясно Спас Делев и Тисера стреляха последователно с глава, но Видовшек направи брилянтно двойно спасяване. В заключителните минути на добавеното време след бърза атака отдясно се стигна до ново положение, но удар на Тисера бе блокиран, този път от защитник.