Тухел се възгордя след отстраняването на Атлетико: Всички ги е страх от Челси

Тухел се възгордя след отстраняването на Атлетико: Всички ги е страх от Челси Снимка: Getty Images

Мениджърът на Челси Томас Тухел бе сигурен, че всички в Шампионската лига се страхуват от неговия отбор и никой не би искал да се изправи срещу "сините" на четвъртфиналите.

Лондончани победиха Атлетико Мадрид за втори път и след 2:0 на "Стамфорд Бридж" в реванша отстраниха "дюшекчиите" с общ резултат 3:0.

Хаким Зиеш и Емерсон удължиха серията на Челси на 14 поредни мача без загуба във всички турнири, която върви още от времето на Франк Лампард. Тухел продължава да няма поражение начело на "сините" вече 13 двубоя, което е най-доброто постижение за който и да е треньор в началото на кариерата му на "Стамфорд Бридж".

"Момчетата имат специална връзка помежду си и подобни резултати ни сплотяват още повече и ни карат да мечтаем за големи неща - каза Тухел след победата над Атлетико.

Можеш да постигнеш тези неща само в специална атмосфера. Почти съм сигурен, че никой не иска да играе срещу нас на четвъртфиналите. Ще бъде тежко, но нямаме причини да се страхуваме от нищо."

След като четири поредни пъти отпадаше на осминафиналите, шампионът от 2012 година най-накрая се завърна в четвъртфиналната фаза в турнира на богатите за първи път от сезон 2013/14, когато начело бе все още Жозе Моуриньо.

За четвъртфиналите на тазгодишното издание на Шампионската лига се класираха още отборите на Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд, Ливърпул, Манчестър Сити, Порто и Реал Мадрид. Жребият ще се тегли в петък в 13:00 часа.