Барса избухна с разгром, а Левандовски беше над всички (видео)

Барса избухна с разгром, а Левандовски беше над всички (видео) Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски откри головата си сметка за Барселона и беше избран за №1 на терена при разгрома с 6:0 над мексиканския Пумас.

Двубоят на "Камп Ноу" беше традиционният мач за трофея "Жоан Гампер", който се провежда точно преди началото на новия сезон на каталунците.

Барса избра тази година да покани Пумас, тъй като там заигра Дани Алвеш - и срещата между двата тима беше повод той да бъде изпратен подобаващо от препълнения "Камп Ноу".

"Блаугранас" заформиха шоу и на трибуните, и на терена, където вкараха 4 гола още през първите 20 минути.

Именно Левандовски откри резултата с удар от малък ъгъл в 3-тата минута. В следващите минути полякът направи две асистенции за голове на Педри, втората от които беше много техничен пас с пета.

Между двете попадения на Педри се разписа Усман Дембеле, а след почивката вкараха и Пиер-Емерик Обамеянг и Френки де Йонг. След края Левандовски получи наградата за играч на мача.

"Лукс е да играеш с Левандовски. Наслаждавам се на играта му и на начина, по който стреля. Много лесно можеш да се разбереш с футболист като него. По време на мача си взаимодействахме и се получи добре", коментира впоследствие Педри пред Mundo Deportivo.

Барса печели трофея за десети пореден път и не го е губил от 2012 г., когато Сампдория надви каталунците с 1:0.

Официалните мачове за тима на Шави Ернандес започват следващата седмица с домакинство на Райо Валекано в Ла Лига.